Lekáreň Tilia

Hviezdoslavova 870, 034 95 Likavka

OD SRDCA K SRDCU - projekt prevencie cievnej mozgovej príhody

8. máj 2017

Merani microlife Afib

 

17. máj 2017 je svetovým dňom  hypertenzie. V tento deň sa  na Slovensku začal projekt „Od srdca k srdcu“, ktorý prebieha v niektorých verejných lekárňach. Je určený všetkým ľuďom, ktorí majú záujem preventívne sa starať o svoje zdravie  a monitorovať rizikové faktory vzniku závažných ochorení, v tomto prípade cievnej mozgovej príhody /mozgovej porážky/.

OSKS_logo

Cievna mozgová príhoda prichádza obvykle bez varovných signálov a predstavuje priame riziko úmrtia alebo trvalých následkov a invalidizácie.

V rámci projektu „Od srdca k srdcu“ môžete  sami aktívne prispieť k prevencii – darujte si 5 minút

P R Í Ď T E   S I   O D M E R A Ť   T L A K   K R V I

špeciálnym tlakomerom na zisťovanie atriálnej /predsieňovej/ fibrilácie – Microlife AFIB – vrámci celoslovenského projektu, pretože:

  • – atriálna fibrilácia a vysoký krvný tlak sú najčastejšími rizikovými faktormi ochorení srdca a  mozgovej mŕtvice,
  • – mnoho ľudí si neuvedomuje, že má fibriláciu predsiení, keďže netrpia žiadnymi príznakmi,
  • – trom zo štyroch prípadov sa dá predísť včasnou diagnostikou,
  • – lekári na celom svete odporúčajú dennú kontrolu krvného tlaku a atriálnej fibrilácie s cieľom znížiť riziko mozgovej mŕtvice.

afib_banner_02

Počas návštevy našej lekárne môžete požiadať o bezplatné zmeranie tlaku krvi a zistenie prítomnosti atriálnej fibrilácie, odovzdáme Vám poučné brožúrky so základnými informáciami, prípadne si môžete zakúpiť tlakomer s funkciou AFIB s detekciou atriálnej fibrilácie, alebo doplnky výživy s preventívnym účinkom proti srdcovo-cievnym ochoreniam.

Email this to someoneShare on FacebookShare on Google+
← Späť na zoznam noviniek
Aktuálne z Družstva lekární

Novinky

SVETOVÝ DEŇ DIABETU – 14. NOVEMBER

Vedeli ste, že 14. november je svetový deň DIABETU?  Nie? Prečo práve v tento deň?   Presne 14. novembra 1891 sa narodil kanadský fyziológ Frederick […]

Mýty a fakty o …. CHRÍPKE A PRECHLADNUTÍ

“Najlepším liekom na chrípku a prechladnutie sú antibiotiká.” Omyl. Choroby z prechladnutia i chrípku spôsobujú vírusy. V prvom prípade sú pôvodcom rôzne typy rinovírusov, adenovírus, […]

Mýty a fakty o NÁDCHE

“Nádcha nie je ochorenie.” OMYL I keď je nádcha častým sprievodným javom niektorých, najmä infekčných ochorení, ide o samostatné ochorenie. Nádcha alebo odborne rinitída (z […]

Aktuálna akcia 2021

Akcia 1

Aktuálna akcia 2021

Aktuálne akcie akcie najdte na www.ilekaren.sk

Späť na začiatok stránky